Pełna historia naszej pasieki

Zainteresowanie pszczelarstwem w naszej rodzinie sięga połowy ubiegłego wieku. Wtedy pasieka liczyła zaledwie kilka rodzin pszczelich. Wraz z upływem lat pasja ta przerodziła się w pracę. Obecnie pasieka liczy kilkaset pni  i jest jedną z największych pasiek w regionie.

Pasieka Towarowa „Prosto z Ula” jest pasieką rodzinną. Aktualnie prowadzi ją Piotr Nasiadka.
W 1982 roku wieku 16 lat został członkiem „Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Tarnowie”, a w 1985 roku zdał egzamin w zakresie podstawowych wiadomości z zakresu pszczelarstwa.

Uchwałą Państwowej Komisji Egzaminacyjnej powołanej przez Wydział Rolnictwa Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie, otrzymał z dniem 8 lipca 1990r. na podstawie uchwały Rady Ministrów tytuł „Mistrza” w zawodzie „Pszczelarz”. Przez te wszystkie lata udało nam się zdobyć wiele certyfikatów świadczących o naszych kwalifikacjach i jakości naszych miodów oraz produktów pszczelich.

Nasze pasieki zlokalizowane są w kilkunastu ekologicznych miejscach. Baza gospodarstwa zlokalizowana jest w miejscowości Wola Radłowska w Gminie Radłów. Pasieki stacjonarne mieszczą się w Rezerwacie Przyrody „Lasy Radłowskie”. Umiejscowione są w całym powiecie tarnowskim na obszarze Przedpola Karpat, makroregionie Kotliny Sandomierskiej, w dolnej części rzeki Dunajec, stanowiącej obniżenie pomiędzy Wysoczyzną Tarnowską od wschodu i Wysoczyzną Szczepanowską od zachodu.
Pasieki wędrowne umieszczane są w różnych terenach województwa małopolskiego i podkarpackiego, m.in. na Pogórzu Ciężkowicko- Rożnowskim, Powiślu Dąbrowskim, Beskidzie Sądeckim czy Pogórzu Karpackim.

Nasza nowoczesna pracownia dysponuje specjalistycznym sprzętem pszczelarskim. Spełnia wszystkie europejskie wymogi higieniczno-sanitarne. Sprzęt do kontaktu z miodem wykonany jest ze stali nierdzewnej i innych materiałów, które posiadają atest do kontaktu z artykułami spożywczymi. Pasieka nadzorowana jest przez Państwową Inspekcję Weterynaryjną, która przeprowadza kontrole kilka razy w roku.

W celu handlu detalicznego pasieka uzyskała stosowne zezwolenie i otrzymała numer sprzedaży bezpośredniej, zawarty w Weterynaryjnym Numerze Identyfikacyjnym: 12165628.

Zapraszamy serdecznie Państwa do zapoznania się z naszą bogatą ofertą miodów oraz produktów pszczelich.